Správa aktiv

Produkty správy aktiv patří k vrcholům nabídky v oblasti zhodnocování volných peněžních prostředků. Hlavním rozeznávacím znakem oproti klasickým investičním produktům kolektivního investování je osobnější přístup a v případě Individuální správy aktiv i možnost ovlivňovat vlastní investiční proces. Exkluzivitu produktů správy aktiv zajišťuje, krom vysoké úrovně minimální počáteční investice, především aktivní management s ohledem na klientovy potřeby, vysoký standard post-prodejních služeb a pravidelné vyhodnocování výkonnosti za účasti portfolio manažera.

Hlavní charakteristiky produktů správy aktiv:

  • Osobní přístup
  • Vysoký standard doprovodných a post-prodejních služeb
  • Klienti jsou v pravidelných intervalech informováni o investičních rozhodnutích
  • Exkluzivita produktů

V nabídce Komerční banky reprezentují správu aktiv 2 typy produktů:

Fondy správy aktiv

KB Privátní správa aktiv představuje prémiové investiční řešení v nabídce Komerční banky. Hlavními výhodami KB Privátní správy aktiv jsou: aktivní investiční proces, vysoká likvidita, žádné sankce a poplatky za ukončení investice, částečně otevřená architektura umožňující široký výběr podkladových aktiv, daňový režim podílového fondu a osobní reporting informující klienty o aktuální výkonnosti a složení portfolia.

Individuální správa

Druhým je pak samotná Individuální správa aktiv, která plně zohledňuje požadavky jednotlivých investorů na úrovni složení portfolia, konzultací a pochopitelně i likvidity. Vstupním požadavkem zde je minimální investice 20 milionů Kč.