Tiskové centrum

press-promo

IKS KB mění název na Amundi Czech Republic


Investiční kapitálová společnost KB, a.s., (IKS) jeden z největších správců investičních fondů a aktiv v České republice, změnila od 1. 11. 2017 svůj název na Amundi Czech Republic, investiční společnost, a.s. Důvodem této změny je sjednocení celosvětové image skupiny Amundi. Nový název společnosti Amundi Czech Republic odkazuje na hlavního a jediného akcionáře IKS, a to společnost Amundi, která je největším správcem aktiv v Evropě s objemem 1,4 bilionů € spravovaných aktiv a která vlastní IKS již od roku 2010. Amundi Czech Republic zůstává i nadále exkluzivním partnerem Komerční banky v poskytování investičních řešení stejně, jako byla doposud IKS. Součástí skupiny Amundi v České republice je i společnost Pioneer Asset Management, a.s., která od 1. 11. 2017 vystupuje pod jménem Amundi Czech Republic Asset Management, a. s.


Skupina Amundi je největším správcem aktiv v Evropě a jednou z 10 největších investičních společností na světě[1]. V letošním roce získala prestižní ocenění Správce aktiv roku 2017[2]. Díky spojení s Pioneer Investments v červenci 2017 nyní Amundi spravuje pro své klienty aktiva v hodnotě více než 1,4 bilionu eur[3] prostřednictvím 6 investičních center[4] a působí v 37 zemích.


Více o společnosti Amundi naleznete zde nebo se podívejte na krátké video.Amundi_compact

1 Zdroj: IPE “Top 400 asset managers” publikovaný v červnu 2017na základě AUM ke konci roku 2016
2 Společnost Amundi získala tři ocenění v rámci 16. ročníku Asset Management Awards, nejprestižnější ceny londýnské City v oblasti správy aktiv: Správce aktiv roku, generální ředitel roku a Smart Beta manažer roku. Amundi v rámci kategorie manažer roku porazila ostatní nominované, kterými byly společnosti BlackRock, Schroders, Allianz Global Investors a Vanguard. Cenu generálního ředitele roku vyhrál CEO Amundi Yves Perrier.
3 Údaje o Amundi ke konci září 2017
4 Investiční centra: Boston, Dublin, Londýn, Miláno, Paříž a Tokio