Fondy

CPR Global Disruptive Opportunities

ISIN: LU1734694620

Unikátní fond investující do akcií společností, které mění pravidla hry díky převratným inovacím. Společností, které mění životní styl i spotřební zvyky, definují nové pracovní postupy a výrobní a komunikační procesy. Tzv. disruptivní/převratná inovace je fenomén, který není závislý na ekonomických podmínkách či tržních změnách, jde o změnu, novinku, která je natolik revoluční, že se stane běžným standardem. Výkonnost fondu může být tak mnohem více robustnější a stálejšího charakteru.

Fond investuje do společností, které vytváří megatrendy produkující nezávislý růst, změnu zaběhlého nebo nový trh (např. Google, Paypal, CISCO, Siemens), tedy silné hráče. Jedná se tak o jak typické inovátorské firmy, tak firmy, které jsou na trhu již desítky let a změnily svůj původní obchodní model, aby se staly leadery v oblasti inovací. Šíření inovací se zároveň díky globalizaci a technologickému pokroku neustále zrychluje a tržby těchto společností rostou rychleji než trh (Zatímco televizi trvalo získat 50 mil. uživatelů 13 let, Facebooku 3,5 roku, Instagramu už jen 6 měsíců a hře Pokemon Go pouhých 19 dní.) Výběr firem je založen na kvalitativní a de-korelační analýze (nezávislosti), kdy se vybírá ze 4 hlavních oblastí: digitální technologie, průmysl 4.0 (robotizace, automatizace), zdravotnictví a obnovitelné zdroje.
Produktové video informace

Zobrazit video manifest

Kalkulačka portfolia Přidat k porovnání

Výkonnost

Základní rozložení majetku

Rozložení majetku
Investiční riziko:
5
Doporučená doba investice: 5,00 let
Zajištění do koruny: Ano
Min. a max. měsíční výkonnost za 5 let: (-1,44%); (+0,83%)

Cílová skupina

Fond je určen investorům, kteří hledají dlouhodobé zhodnocení kapitálu, jsou ochotni přijmout vyšší rizika spojená s investováním do zahraničních cenných papírů a snesou volatilitu cen akcií. Minimální uvažovaný investiční horizont by měl být 5 let a déle.

Hlavní charakteristiky

    • Tematický fond se silným zaměřením na sektory související s fenoménem převratných inovací
    • Převratné inovace se šíří samovolně, nezávisle -> způsobují nezávislý a rychlejší růst firem než běžný trh, mají vyšší potenciál výkonnosti, který nezávisí nutně na ekonomických či tržních změnách a nemusí být jimi tolik vychýlen
    • Jedinečný – fond nemá konkurenta co se tématu týče i vzhledem k vysoké diverzifikaci díky 4 sektorovém přístupu (– vyšší sektorová diverzifikace snižuje rizikovost)
    • 2 typy firem: klasické inovátorské firmy (zaměřené jen na inovace) a firmy, které působí na trhu několik desítek let, reinvestují a jsou leadery v oblasti inovací v některých svých specializacích x nejedná se o malé start-upy
    • Výkonnost je určena pohyby cen na akciových trzích a může tak významně kolísat v čase

Teritoriální rozložení majetku

Teritoriální rozložení majetku

Nejčastější otázky

Proč pravidelně investovat?

Pravidelné investování